Co organizuje zakład pogrzebowy?

Podchodzący profesjonalnie do swojej pracy zakład pogrzebowy powinien oferować swoim klientom kompleksową organizację pogrzebu. Pogrążona w smutku rodzina zmarłego w tak trudnym czasie zwykle nie jest w stanie skupić się na rzeczach z jednej strony nieistotnych, z drugiej – szczególnie ważnych z punktu widzenia uczczenia pamięci zmarłego i przygotowania mu godnego pożegnania.

Oferta zakładów pogrzebowych w Warszawie jest dzisiaj dość zbliżona do siebie, jednak tylko niektóre firmy gwarantują swoim klientom załatwienie wszystkich niezbędnych spraw i zadbanie o oprawę ceremonii pogrzebowej.

Od czego zaczyna się organizacja pogrzebu?

Kiedy rodzina zmarłego załatwi wszystkie formalności związane z kartą zgonu i zgłoszeniem dokumentu do USC, zakład pogrzebowy w Warszawie może zająć się swoimi obowiązkami. Co jest w stanie zorganizować zakład pogrzebowy? W Warszawie zazwyczaj są to najważniejsze aspekty, związane z przygotowaniem zmarłego do pochówku, a także cała oprawa, a nawet zorganizowanie miejsca na cmentarzu.

W pierwszej kolejności ZUP zadba o transport zwłok z miejsca śmierci – domu, kostnicy albo szpitala – do chłodni zlokalizowanej na terenie firmy. To tutaj nieboszczyk będzie czekał na dzień pogrzebu oraz przygotowanie go do tej ceremonii.

Organizacja pogrzebu przez ZUP

Kompleksowa organizacja pogrzebu będzie obejmować przygotowanie ciała do pochówku. W zakres takiej usługi wchodzi mycie ciała, a także ubranie go – w przygotowane specjalnie na tę okazję, eleganckie ubrania oraz buty, umalowanie oraz uczesanie.

W międzyczasie załatwiane są wszelkie formalności związane z pochówkiem, czyli znalezienie kwatery na cmentarzu, spotkanie z zarządcą cmentarza, podpisanie umowy i uiszczenie opłaty za miejsce, a także formalności związane z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego z ZUS, mającego pokryć koszty pogrzebu.

Na terenie zakładu pogrzebowego w Warszawie dostępna jest też szeroka oferta trumien oraz urn pogrzebowych. W ten sposób klient nie musi załatwiać dodatkowych spraw, a modele znajdujące się na miejscu są dopasowywane do indywidualnych preferencji. W większości dużych zakładów pogrzebowych w Warszawie obok sali pożegnań czy kaplicy oraz chłodni znajduje się też prywatne krematorium. W ten sposób rodzina może w spokoju i z należytym szacunkiem pożegnać zmarłego w taki sposób, jaki uzna za najbardziej stosowny.

Profesjonalna organizacja ceremonii pogrzebowej

W przypadku zakładów pogrzebowych w Warszawie profesjonalizm oznacza umiejętność dostosowania się do potrzeb klienta. Dlatego firmy zajmujące się organizacją ceremonii pogrzebowych są w stanie przygotować pożegnanie zarówno w duchu konkretnego wyznania, głównie katolickiego, odbywające się w obecności księdza, jak i pogrzeb świecki, któremu przewodzi mistrz ceremonii.

Odpowiednio do wybranego rodzaju pochówku, organizacja pogrzebu będzie wymagała właściwej oprawy muzycznej i wizualnej. Pracownicy zakładu pogrzebowego w Warszawie, do którego zwróci się rodzina z prośbą o zorganizowanie całej ceremonii, po rozmowie z klientami powinni znaleźć odpowiednich instrumentalistów lub wokalistkę, a także wiązanki, bukiety lub wieńce z żywych albo sztucznych kwiatów, z zamówionymi przez rodzinę napisami na zdobiących je szarfach. Oczywiście konieczne jest też posiadanie przez firmę pogrzebową własnego samochodu, służącego do przetransportowania trumny do kościoła, a następnie na miejsce spoczynku.

Najlepsze zakłady pogrzebowe w Warszawie mogą gościom swoich klientów zaoferować także transport pod wskazany adres, np. do hotelu lub do miejsca, gdzie ma się odbywać stypa.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog
Copyright 2024 Ⓒ Pruszyński. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja:  DNS Group