Urny kamienne Warszawa

Dziś pochówki urnowe są coraz powszechniejsze – zarówno podczas obrządków kościelnych, jak i pogrzebów świeckich. Decydują o tym głównie względy praktyczne, choć powodów jest więcej i są różne.

Ceremonia, w której prochy złożone są w urnie, nie różni się niczym od tradycyjnej uroczystości pogrzebowej. Kremacja może być wolą zmarłego lub rodziny. Dobrze wybrana urna z pewnością nada właściwy ton w ostatniej drodze zmarłego. Zwłaszcza urny pogrzebowe kamienne są częstym wyborem. Ich design i wykonanie jest uosobieniem dobrego taktu. Urny kamienne w Warszawie można nabyć w naszym zakładzie pogrzebowym.

Rodzaje i zalety urn kamiennych na prochy

Oferowane modele wykonane są głównie z granitu, marmuru lub onyksu. Barwy tych kamieni naturalnych sprawiają, że prezentują się estetycznie i dostojnie. Mogą mieć odcienie bieli, brązu, szarości lub czystej czerni. Pod względem wyglądu wypadają zdecydowanie lepiej niż klasyczne modele z innych materiałów.

Urny pogrzebowe kamienne są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Najtrwalsze są urny granitowe – bardzo odporne na zarysowania, wilgoć i skrajne temperatury. Są elegancie i mają niepowtarzalną fakturę skały. Dostępne są w różnych kolorach. Urny marmurowe z kolei zachwycają oryginalną, żyłkową fakturą. Mają różne odcienie do wyboru. Urny onyksowe zaś, o efektowym wyglądzie, cechują się dużą twardością materiału. Dostępne także w różnych odcieniach. Urny kamienne i ceny można przejrzeć w naszym punkcie sprzedaży w Warszawie.

Jak wybrać urnę kamienną?

Wybór materiału, wzoru i koloru jest kwestią indywidualnych preferencji. Dostępne są modele minimalistyczne i ze zdobieniami. Ustalić trzeba, czy urna ma być z symbolem krzyża, czy bez symboli religijnych. Część modeli posiada różne metalowe elementy, takie jak małe krzyżyki, uchwyty i ozdobniki. Rozważyć można też personalizację, czyli umieszczenie plakietek w odpowiednich miejscach.

Bardzo ważne jest ustalenie wielkości urny. Modele mają różne pojemności i dobiera się je indywidualnie pod zmarłego. Oferujemy szeroki wybór urn kamiennych w naszym zakładzie pogrzebowym w Warszawie. Chętnie doradzimy i wspólnie wybierzemy odpowiedni model.

Copyright 2024 Ⓒ Pruszyński. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja:  DNS Group