Ile kosztuje trumna do kremacji?

trumna do kremacji

Po śmierci rodzina zmarłego ma do podjęcia kilka ważnych kwestii, między innymi te związane z formą pochówku. Dominująca w Polsce wiara chrześcijańska nie zabrania stosowania kremacji jako formy obchodzenia się z ciałem po śmierci, stosowanej jako alternatywy dla grzebania ciała w ziemi. Powodów, aby zdecydować się na spopielenie zwłok, jest przynajmniej kilka.

Poza niższym kosztem całego przedsięwzięcia, niektórzy biorą też pod uwagę takie kwestie, jak bezpieczeństwo dla środowiska – powietrza, gleby oraz wód gruntowych. Aby jednak kremacja odbyła się bez komplikacji, konieczne jest wybranie odpowiedniej trumny do kremacji.

Solidna trumna do kremacji – jaką wybrać?

Podstawą każdej ceremonii pogrzebowej – a tym samym elementu coraz częściej z nią związanego, czyli kremacji – jest wybranie odpowiedniej trumny do kremacji. Zdecydowanie nie warto decydować się na opcje wychwalane jako „ekonomiczne” i „ekologiczne”. Solidna trumna jest wyrazem szacunku dla zmarłego oraz gwarancją, że obrządek odbędzie się bez przykrych niespodzianek. Z tego powodu dobrym wyborem są drewniane trumny do kremacji zwłok. W zakładach pogrzebowych często dostępnych jest wiele propozycji w postaci różnych rodzajów drewna. Jeśli wiadomo już, co jest najlepsze, warto też wiedzieć, jakich propozycji trzeba unikać.

Jaka trumna do kremacji zwłok się nie sprawdzi?

Najlepiej jest zadbać o solidną konstrukcję i materiał, z jakiego zostanie wykonana trumna do kremacji. Niestety, mało profesjonalne firmy wykorzystują do tego celu nietrwałe i wręcz niebezpieczne trumny kartonowe do kremacji. Trzeba na nie uważać, ponieważ nie tylko nie zapewniają odpowiedniego poziomu higieny, ale też potrafią spowodować wypadnięcie ciała na ziemię. Szok i stres, jaki pojawia się w takiej sytuacji, zdecydowanie nie jest wart odrobiny tańszego odpowiednika solidnej, drewnianej trumny do kremacji. W takim razie ile trzeba zapłacić za właściwy model?

Trumna do kremacji – cena

Jeśli chodzi o drewnianą trumnę do kremacji, cena zawsze będzie uzależniona od kilku czynników. Na pierwszym planie będzie zawsze rodzaj wybranego drewna. Jeśli rodzina chce zdecydować się na wersję ekonomiczną, najlepiej sprawdzi się sosnowa trumna do kremacji zwłok. Jest to materiał łatwo dostępny i stosunkowo tani, co przekłada się też na ostateczną sumę, jaką trzeba zapłacić za gotowy produkt. Trumna do kremacji cenowo będzie się też wahać w zależności od wielkości miasta czy samej firmy oraz jej renomy. Niemniej jednak przy ostatnim pożegnaniu kogoś bliskiego warto postawić na odpowiednią oprawę i elegancką trumnę do kremacji.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog
Copyright 2024 Ⓒ Pruszyński. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja:  DNS Group