Jakie kwiaty wybrać na wieniec pogrzebowy?

Kwiaty to nieodzowny element każdej ceremonii pogrzebowej. To jednocześnie ostatni prezent, jaki możemy podarować i sposób na oddanie hołdu osobie, która była nam bliska. Rodzaj kwiatów oraz ich forma ma większe znaczenie, niż nam się wydaje. Jak w takim razie przekazać symboliczne kwiaty na pogrzeb?

Najpopularniejszą formą składanych kwiatów na pogrzeb są wiązanki pogrzebowe oraz, zwykle bardzo wyszukane, wieńce pogrzebowe. Wiele osób zadaje sobie pytanie, na które z nich dobrze jest się zdecydować oraz z jakich gatunków kwiatów najlepiej zamawiać kompozycje na tę okazję. Dziś spróbujemy nieco rozjaśnić temat.

Kwiaty na wieńce pogrzebowe

Nie ma okazalszych kompozycji wykonanych z żywych kwiatów na ceremonię pożegnalną dla zmarłego jak wieńce pogrzebowe. Znaczenie ma nie tylko kształt – ten często jest powielany. Dopiero w zestawieniu z konkretnymi gatunkami kwiatów wieńce pogrzebowe nabierają prawdziwego znaczenia.

Różnie można dobierać kwiaty na wieńce pogrzebowe. Każdy gatunek nie tylko będzie się osobliwie prezentował, będzie również przekazywał ukryte znaczenie, jakie przypisuje się kwiatom jako takim. Rekomenduje się wykorzystywanie do tworzenia wieńców pogrzebowych żywych kwiatów. Jedynie zimą, przy ujemnych temperaturach, dopuszczalne jest wykorzystanie sztucznych kwiatów na wieńce pogrzebowe.

Najlepiej będą się nadawać delikatne goździki, kamelie oraz lilie, hortensje, mieczyki, chryzantemy, gerbery i róże. Zwłaszcza te ostatnie są najczęściej wybieranymi kwiatami na pogrzeb. Warto dokładnie przyjrzeć się znaczeniu poszczególnych roślin, jeśli chcemy w ten sposób nadać całej ceremonii szczególnego wyrazu.

Kwiaty na wiązankę pogrzebową

Podobnie rzecz ma się z kwiatami na wiązankę pogrzebową. To skromniejsza forma upamiętnienia i oddania czci zmarłemu, jednak jak najbardziej również dozwolona. Niektórzy decydują się na pożegnanie symboliczną, jedną różą. Zwykle jednak wypada na taką okazję przynieść odpowiednio przygotowany przez kwiaciarkę bukiet.

Kwiaty na wiązankę pogrzebową należy traktować podobnie, jak kwiaty na wieńce pogrzebowe. Można korzystać z tych samych gatunków, jednak w przypadku bukietu znacznie łatwiej jest poszczególne kwiaty mieszać ze sobą, tworząc niepowtarzalne kompozycje. Wybierając kwiaty na pogrzeb, niekoniecznie trzeba kierować się tylko symboliką roślin. Równie dobrze można zdecydować się po prostu na kwiaty w kolorze, który był ulubioną barwą zmarłego. W ten sposób równie dobrze można okazać swój szacunek oraz pamięć – a także to, że nie była to przypadkowa osoba w naszym życiu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog
Copyright 2024 Ⓒ Pruszyński. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja:  DNS Group