Kto może być pochowany na Powązkach?

Warszawski Cmentarz Powązkowski, czyli popularne Powązki, znajduje się w dzielnicy Wola i zajmuje obszar 43 hektarów. Znany jest ze względu na swój wiek i historię. To tutaj pochowani są wybitni polscy artyści, ludzie nauki i wielu innych zasłużonych.

Ten najstarszy i największy warszawski cmentarz dzieli się na część komunalną, na której może zostać pochowany każdy obywatel oraz wydzieloną część wojskową. W tej specjalnej strefie mogą zostać pochowane jedynie wybrane osoby, w tym generałowie i osoby wojskowe z tytułami profesorów, nadanymi przez prezydenta, a także kawalerowie oraz damy Orderu Virtuti Militari oraz Krzyży Wojennych.

Komu można zorganizować pogrzeb na Powązkach?

Ze względu na lokalizację, wielkość oraz historię, Cmentarz na Powązkach został podzielony na strefę wojskową, reprezentacyjną, na której mogą zostać pochowani jedynie najbardziej zasłużeni dla kraju oraz część „cywilną”. Część wojskowa może bym miejscem pochówku osób z tytułem generała lub osób wojskowych z nadanym przez prezydenta tytułem profesorskim, a także damy i kawalerowie Orderu Virtuti Militari oraz Krzyży Wojennych. Obszar ten obejmuje 24 ha, a przez jego teren przebiegają trzy Aleje Zasłużonych. Mieszkańców zazwyczaj interesuje inna kwestia, a mianowicie: kto jeszcze może być pochowany na Powązkach i czy jest to obwarowane dodatkowymi zasadami?

Druga część, znacznie obszerniejsza pod względem powierzchni, przeznaczona jest dla osób cywilnych, które pragną mieć pogrzeb na Powązkach. Organizację takiego wydarzenia można powierzyć doświadczonym, profesjonalnym zakładom pogrzebowym na Powązkach, oferującym zwykle kompleksowe usługi związane z pochówkiem tradycyjnym czy kremacją. Procedura związana ze zorganizowaniem pochówku w tym miejscu jest taka sama jak w przypadku innych, krajowych cmentarzy.

Pogrzeb na Powązkach – ceny

Szukając profesjonalnego i doświadczonego zakładu pogrzebowego na Powązkach, wielu interesują koszty takiego przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o pogrzeb na Powązkach, cena miejsca w części komunalnej cmentarza to kilka tysięcy złotych, jednak trudno podać konkretną kwotę na dany moment, gdyż podlega ona nieustannym zmianom. Należy przy tym pamiętać, że wszelkie sprawy administracyjne, związane z wykupieniem miejsca na cmentarzu, należy załatwiać poprzez zakład pogrzebowy na Powązkach lub bezpośrednio z Zarządem Cmentarza.

Komu powierzyć zorganizowanie pogrzebu na Powązkach?

Biorąc pod uwagę koszty związane z wykupieniem miejsca na pochówek na warszawskich Powązkach komunalnych, warto zadbać, aby koszty organizacji samego ostatniego pożegnania nie były zbyt wysokie. Blisko tego miejsca działa zakład pogrzebowy na Powązkach, tanio oferujący usługę kompleksowej organizacji pochówku.

Kompleksowa oferta obejmuje wszystkie najważniejsze kwestie, począwszy od przetransportowania ciała do chłodni lub miejscowej kostnicy, a także jego przygotowanie – umycie, umalowanie, ubranie, zadbanie o oprawę muzyczną oraz o kwiaty. Profesjonalne firmy posiadają też spory wybór trumien oraz urn. To jeden z lepszych sposobów, aby mieć pewność, że wszystkie najważniejsze kwestie zostaną przygotowane najlepiej, jak to możliwe. Doświadczony zakład pogrzebowy na Powązkach jest w stanie zadbać również o część kwestii czysto formalnych, takich, jak sprawy administracyjne, m.in. wykupienie w imieniu klienta wolnego kolumbarium na cmentarzu, ale i np. pomoc w załatwieniu dokumentów potrzebnych do uzyskania zasiłku pogrzebowego w celu zwrócenia poniesionych kosztów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog
Copyright 2024 Ⓒ Pruszyński. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja:  DNS Group